Jak si vybrat ochranný krém na obličej? Doporučené SPF krémy


Tento text přečtete za 4 minuty.

SPF krém na obličej

SPF krém na obličej małe

SPF krém na obličej

Spousta z nás z SPF krému rezignuje z důvodu, že „může ucpávat póry“, bojí se alergické reakce nebo na pleti nemá rádo mastný či bílý film. Ale takové SPF krémy, dá se říct za trest, jsou už dávno minulostí. V současnosti u nás najdete tolik skvělých krémů s UV filtry, že si určitě každý něco vybere!

Co znamená SPF 50?

Jednoduše řečeno: Sun Protection Factor, neboli stupeň ochrany před UVB zářením. Čím vyšší, tím lepší! SPF 50 znamená, že spálení sluncem se objevuje mnohem později, než při použití SPF 15. SPF však znamená stupeň ochrany před slunečním spálením vyvolaným UVB zářením, ale pro pokožku je škodlivé také UVA záření, které má vliv na stárnutí pleti. Najdete pod označením PPD, PA, PA+++ nebo UVA v kroužku. Více informací ohledně těchto zkratek a také více SPF produktů najdete v článku na našem blogu.

Na obličej SPF 50, nebo méně? Je lepší SPF 30 nebo 50?

Pokud má Vaše pleť sklony ke vzniku pigmentových skvrn, je velmi světlá a snadno se na slunci spálí, objevuje se melasma nebo pokud používáte retinoidy či kyseliny, jednoznačně vybírejte UV filtry s nejvyšším stupněm SPF ochrany –⁠ SPF 50 NEBO SPF 50+. Pokud ovšem takto vysokou ochranu nepotřebujete, můžete si dovolit použít krém s SPF 30. Krémy s nižší ochranou než SPF 30 nebudou tak účinné v boji proti stárnutí nebo ochraně před spálením.

V jakém množství SPF krém nanášet na obličej?

Pro představu – dva prsty :). Pokud se bavíme o přesném množství, je to kolem 2mg/cm2 povrchu kůže. Předpokládáme, že nikdo nebude měřit, kolik cm2 má každý obličej, proto pomůckou pro určení množství je délka dvou prstů, nebo pokud chcete, 1-1,25 g produktu.

Proč se vyplatí používat krémy s UV filtry?

  • Opalování urychluje stárnutí pleti. Pokud si chcete zachovat dlouhodobě mladistvý vzhled, používejte ochranný krém s SPF po celý rok!
  • Používáním UV filtrů předcházíte vzniku pigmentových skvrn, proto nerezignujte z SPF krémů zejména v případě, pokud už teď hyperpigmentací nebo melasma trpíte.
  • Zabraňujete vzniku novotvarů (neoplazma), protože právě sluneční záření zvyšuje pravděpodobnost výskytu těchto kožních změn. Pro zdraví své kůže používejte SPF krém!
  • Bez aplikace SPF krému je pleť suchá, podrážděná, ochablá a není tolik pružná. Pokud si tedy chcete zachovat pleť hydratovanou, pevnou a na pohled zdravou, nezapomínejte na SPF krém!

Jak používat krémy s UV filtry? Praktické rady

  • Začněte správným množstvím. Výše už jsme psali, že je to délka dvou prstů, cca 1-1,25 g. Pamatujte ale také na to, že každý krém má jinak hustou konzistenci, proto vždy čtěte etikety a aplikaci přizpůsobte informacím na obalu a doporučením od výrobce.
  • Krém s UV filtrem naneste vždy cca 15-30 minut před aplikací make-upu, aby měl krém čas se dobře vstřebat a vsáknout do pleti.
  • Během dne nezapomínejte krém opětovně aplikovat! Každých pár hodin, po kontaktu s vodou nebo otření naneste další vrstvu SPF krému, abyste zajistili jeho ochranné účinky. TIP našich kosmetoložek: používejte houbičku na make-up. Díky tomu se UV filtr krásně spojí s make-upem :). Samozřejmě pokud takovou možnost během dne nemáte, tolik to nevadí. Jedna ranní aplikace je více než žádná.
  • Nezapomínejte krém nanášet také na uši, linii vlasů, krk a dekolt. Často na tato místa zapomínáme, ale jsou stejně náchylná na spálení.
  • A nezapomínejte ani na místa, která nejsou tak zřejmá jako pokožka obličeje, tedy ruce a rty! Na trhu dnes najdete balzámy na rty s SPF a přípravky s UV filtry v tyčince, které jsou ideální k ochraně hřbetu ruky.

Jaký SPF krém vybrat?

V závislosti na tom, zda máte rádi husté, hydratační nebo lehké konzistence, které se velmi rychle vstřebávají, máme pro Vás pár tipů :). Nabídka UV filtrů je natolik široká a zajímavá, že se nemusíte bát, že byste nenašli svou značku ideál. :)

Sensum Mare - Algodrops - Anti-Photoaging Protective Face Drops - Ochranná emulze proti fotostárnutí pleti

Sensum Mare - Algodrops - Anti-Photoaging Protective Face Drops - Ochranná emulze proti fotostárnutí pleti

Tento krém s UV filtry poskytuje velmi vysoký stupeň ochrany před UVA zářením a zároveň před modrofialovým světlem HEV a infračerveným zářením (IR). Zajišťuje širokospektrální ochranu a účinně chrání před fotostárnutím pleti. Ideální zejména pro pleť se sklonem k pigmentovým skvrnám a zralou pleť se známkami stárnutí. Nezanechává lepivou, ani lesklou vrstvu. Oblíbí si ho suchá i smíšená pleť. Vypadá krásně pod make-up i na pleti bez make-upu.

Typ UV filtrů: smíšené (chemické a minerální)
Finish: saténový

Purito - Daily Go-To Sunscreen SPF50+/PA++++ - Lehký krém s ochranným faktorem 50+

Purito - Daily Go-To Sunscreen SPF50+/PA++++ - Lehký krém s ochranným faktorem 50+

Značka Purito přivedla na trh nový UV filtr, který má výzkumy prokázaný a potvrzený vysoký stupeň ochrany před UVA a UVB zářením. Krém je lehký, nezanechává bílý film, velmi dobře se roztírá a vstřebává. Zanechává pokožku zdravou na pohled, jemně se leskne a díky tomu se stal mým absolutním favoritem! Navíc byl obohacen o extrakt z pupečníku asijského, který zklidňuje zarudnutí, podráždění a zánětlivé projevy a díky tomu zanechává pokožku zklidněnou a jemně sjednocenou.

Typ UV filtrů: smíšené (chemické a minerální)
Finish: lesklý, „glowy skin“

Basiclab - Protecticus - Prevence a antioxidace - Lehká ochranná emulze SPF50+

Basiclab - Protecticus - Prevence a antioxidace - Lehká ochranná emulze SPF50+

I tento krém s UV filtrem si našel místo v mé kosmetické taštičce. Má krémovou konzistenci a i přesto, že během nanášení má tendenci zanechávat bílou vrstvu, po úplném vmasírování má překrásný finish a díky tomu vycházím ven bez make-upu :). Obsahuje širokospektrální UV filtry, které chrání před škodlivými účinky UVA a UVB záření, eliminují negativní účinky modrofialového světla HEV a infračerveného záření IR. Krém byl dále obohacen o vitamín C, který má antioxidační účinky.

Typ UV filtrů: chemické
Finish: neutrální, saténový

Paula's Choice - Resist - Youth-Extending Daily Hydrating Fluid SPF 50 - Hydratační emulze s ochranným faktorem SPF 50

Paula's Choice - Resist - Youth-Extending Daily Hydrating Fluid SPF 50 - Hydratační emulze s ochranným faktorem SPF 50

Tento ochranný krém značky Paula’s Choice bude vyhovovat i osobám – absolutním odpůrcům SPF krémů. Má ojediněle lehkou konzistenci, velmi vysoký stupeň ochrany a rostlinné extrakty, které chrání před škodlivými účinky UVA a UVB záření. Ideální pro smíšenou a mastnou pleť a zejména pro muže, kteří se jen těžko nechají předsvědčit o účincích přípravku tohoto typu. Pokud máte suchou pleť, doporučujeme nejdříve nanést sérum nebo krém a až poté krém s SPF.

Typ UV filtrů: smíšené (chemické a minerální)
Finish: neutrální, saténovo-matný

Missha - All-Around Safe Block Soft Finish Sun Milk SPF50+ PA+++ - Soft Finish krém s ochranným filtrem

Missha - All-Around Safe Block Soft Finish Sun Milk SPF50+ PA+++ - Soft Finish krém s ochranným filtrem

Lehký krém s UV filtrem s mléčnou konzistencí, který se rychle vstřebává a nezanechává bílý film. Oblíbíte si ho zejména v případě, že máte mastnou a smíšenou pleť (se sklonem k mastnotě) a máte rádi matný finish. Krém je tak jemný, že při nanášení ani nepoznáte, že je to SPF produkt! Pokud máte suchou pleť, pod krém naneste hydratační sérum. Díky tomu nebude pleť vysušená nebo nepříjemně stažená. Krém byl dále obohacen o rostlinné extrakty, které mají antioxidační účinky a chrání před škodlivými účinky volných radikálů.

Typ UV filtrů: chemické
Finish: matný


Pokud potřebujete pomoc při výběru kosmetiky nebo vytvoření Vaší pečující rutiny, obraťte se na náš e-mail: objednavky@cosibella.cz Naše kosmetoložky Vám vyberou produkty na míru!

A v případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat také na našem instagramu nebo telefonním čísle +420 597 010 522.


Zobrazit další příspěvky z Duben  2022
pixel