Šnečí sliz v kosmetice – nejlepší kosmetické produkty se šnečím slizem

0 0 6 min
Šnečí sliz v kosmetice – nejlepší kosmetické produkty se šnečím slizem
Hydratační složky
0 0 6 min

Obsah

  ŠNEČÍ SLIZ – PŘÍRODNÍ AKTIVNÍ SLOŽKA

  Hned na začátku si musíme říct, že ne každý šnek produkuje sliz, který má kosmetickou hodnotu. K tomuto účelu se nejčastěji používá druh Cornu Aspersum. Jedná se o malé měkýše žijící v Africe a v okolí Středozemního moře. Úžasné vlastnosti, které produkují, byly pozorovány již ve starověku. Stojí však za zmínku, že sliz vhodný pro použití jako kosmetická přísada produkuje pouze „šťastný“ šnek. Jeho sklizeň probíhá humánním způsobem a poskytuje zvířatům ty nejlepší podmínky bez stresu. V opačném případě hlen, který produkují, ztrácí své vlastnosti.

  Mizon - Snail Repair Perfect Cream

  VLASTNOSTI ŠNEČÍHO SLIZU

  Šnečí sliz je jednou z nejvšestrannějších kosmetických přísad. Jeho prospěšné vlastnosti byly objeveny, když si pracovníci pracující na hlemýžďových farmách užívali velmi hladké a vyživené ruce. Bylo také zaznamenáno, že jakékoli rány se hojily mnohem rychleji. Jak již můžete usoudit, hlemýžďový hlen dokonale zvlhčuje a vyživuje. Má vlastnosti podporující regenerační a hojivé procesy. Používá se také jako zesvětlovací přísada a pro vyhlazení zralé pleti. Funguje skvěle na akné, protože urychluje hojení zánětů.

  Jak funguje šnečí sliz?

  Prospěšné aktivní složky ve šnečím slizu

  Z chemického hlediska je hlemýžďový sliz komplexní směsí mnoha chemikálií a prvků. Během četných studií o zázračných vlastnostech hlemýžďového hlenu byly v jeho složení nalezeny následující látky, které zlepšují stav pokožky:

  KRÉM SE ŠNEČÍM SLIZEM – PRO KOHO?

  Jak správně používat kosmetiku se šnečím slizem a jaký typ pokožky z toho bude mít prospěch? Suché a zralé pokožce prospějí velmi silné zvlhčující, vyživující, elastické a protivráskové vlastnosti. Díky výraznému urychlení regeneračních procesů stojí za to použít kosmetiku s hlenem v případě problému s jizvami a změnou barvy, ale to není vše. Přirozeně přítomná kyselina glykolová a další protizánětlivé složky výrazně zlepší stav pokožky s akné.

  KOSMETIKA SE ŠNEČÍM SLIZEM

  Není žádným tajemstvím, že zdrojem nejmodernějších a nejinovativnějších produktů je Jižní Korea, proto korejská kosmetika obsahuje největší počet sér a krémů se šnečím slizem.

  COSRX

  Nejprodávanější řada Advanced Snail obsahuje 4 produkty.Všestranný hydratační krém pro všechny typy pleti, lehkou esenci a oční krém. Všude najdeme v kompozici na prvním místě hlemýždí sliz, obohacený o uklidňující látky, jako je panthenol a alantoin, a také zvlhčující hyaluronát sodný. Krém a esence bych doporučila na aknózní pleť díky její lehkosti a velmi dobrému výběru uklidňujících látek. Díky obsahu peptidů bude oční krém perfektní pro zralou pleť.

  SOME BY MI

  Pokud bojujete s akné a zabarvením, stejně jako s dehydratací a citlivostí, byla pro vás vytvořena červená série od Some by Mi. Zde máme uklidňující tonikum obsahující až 90% filtrátu hlemýžďového slizu. Zbytek složek jsou zesvětlující a protizánětlivé látky. Sérum se zaměřuje na změnu barvy, niacinamid v kombinaci s hlenem zesvětluje pigmentové skvrny a patentovaný komplex Truecica ™ urychluje regenerační procesy. Krém však obsahuje ceramidy a madecassosid. Tyto přísady zajistí, že ošetření sérem a tonikem Vaší pokožku nevysuší.

  iUNIK

  Nemůžeme říci, že řada šnečích slizů této společnosti je velmi rozsáhlá, protože obsahuje jeden produkt. Od ostatních však vyniká tím, že hlen hlemýžďů byl zde kombinován s extraktem z asijského pennywortu. To poskytuje silné zklidnění zánětlivých změn a minimalizuje zarudnutí. Díky přísadám, jako je extrakt z mořských řas, poskytuje produkt také silný antioxidační účinek. Je tedy perfektní jako sérum pod krém SPF!

  MIZON

  Lákalo by mě říct, že šnečí krémy Mizon jsou jakousi śluzem ślimaka od Mizon są swego rodzaju klasikou. Speciálně All in One Snail Repair Cream v klasické verzi pro suchou, normální pleť a verze Black Snail pro mastnou, problematickou pleť. Nabídka byla rozšířena o ještě specializovanější kosmetiku, jako je Snail Repair Perfect Cream pro pokožku s jizvami, zabarvením a akné, a také sérum Snail Repair Intensive Ampoule s hydratačními a protivráskovými vlastnostmi. Samozřejmě, toto jsou další produkty se šnečím slizem na prvním místě.

  V Evropě tato přísada není tak široce používána. Několik společností z našeho rodinného dvora se to však rozhodlo změnit.

  Podívejte se na další produkt se šnečím slizem

  Když to shrneme, kosmetika se šnečím slizem je perfektní pro péči o všechny typy pleti. Séra, mlhy nebo krémy se šnečím hlenem mohou používat lidé všech věkových kategorií, s různými očekáváními a potřebami. Dá se dokonce říci, že se vyplatí používat kvůli bohatství mikroživin a širokému spektru aktivity. Pokud si ale i nadále nevíte rady, můžete kontaktovat naší zákaznickou liku, kde Vám rádi pomůžeme.

  Líbil se vám tento článek?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments