Korejská péče o pleťTajemství krásy zkoumaly korejské ženy už od starověku. Usilovaly o perfektní vzhled „bezchybné pleti“, která se postupem času stala prvkem filozofie a kultury. V průběhu let se v Koreji objevilo mnoho nových inovativních přípravků bohatých na exotické výtažky, které pomáhají dosáhnout krásné a zdravé pleti.

Většina z nás se o korejské péči o pleť a kosmetice dozvěděla relativně nedávno. Jejich popularita u nás vzrostla hlavně díky Charlotte Cho, která spočítala a vyzdvihla nejdůležitější korejskou kosmetiku vytvořila schéma známé jako „10 korejských kroků ke krásné pleti“, jež popsala ve své knize „Tajemství krásy Korejek“.

Schéma korejské péče se ale nemusí skládat pouze z korejských produktů. Proto jsme ke každému kroku připojili návrhy jak korejských, tak evropských přírodních výrobků pro ty z Vás, kteří preferují „lokální“ kosmetiku.Odličování se skládá ze dvou částí:


Odličování očí
Než začnete čistit pokožku obličeje, nejdříve si odličte oči a ústa přípravkem k tomu určeným, např. micelární vodou. Upozorňujeme, že potíráním oblasti očí můžete přijít o několik řas!

Nejlepším způsobem je po dobu minimálně 20 sekund položit na víčka vatový tampon namočený v odličovači, který rozpustí barevnou kosmetiku, a poté jemnými pohyby odstranit zbytky make-upu.


Odličování pokožky produktem na bázi oleje
Výrobky na bázi oleje dokonale odstraňují make-up, nečistoty, kožní maz a voděodolné opalovací krémy. Nevyžadují použití vatových tamponů, čímž se vyhýbáme tření a tahání pokožky. Takové odličování je účinné a šetrné zároveň. Doporučujeme ho všem typům pleti, obzvlášť osobám s citlivou pokožkou. Pokud máte problematickou pleť, zvolte produkty s emulgátorem, který vám umožní přípravek z pokožky úplně odstranit.

❀ V tomto kroku stojí za to se na nějakou dobu zdržet a jemně masírovat pokožku po dobu až 3-4 minut.

Balzámy:

Oleje: