Šnečí sliz v kosmetice – nejlepší kosmetické produkty se šnečím slizem

Šnečí sliz v kosmetice - nejlepší kosmetické produkty se šnečím slizem

Šnečí sliz v kosmetice - nejlepší kosmetické produkty se šnečím slizem małe

ŠNEČÍ SLIZ – PŘÍRODNÍ AKTIVNÍ SLOŽKA

Hned na začátku si musíme říct, že ne každý šnek produkuje sliz, který má kosmetickou hodnotu. K tomuto účelu se nejčastěji používá druh Cornu Aspersum. Jedná se o malé měkýše žijící v Africe a v okolí Středozemního moře. Úžasné vlastnosti, které produkují, byly pozorovány již ve starověku. Stojí však za zmínku, že sliz vhodný pro použití jako kosmetická přísada produkuje pouze „šťastný“ šnek. Jeho sklizeň probíhá humánním způsobem a poskytuje zvířatům ty nejlepší podmínky bez stresu. V opačném případě hlen, který produkují, ztrácí své vlastnosti.

Mizon - Snail Repair Perfect Cream
VLASTNOSTI ŠNEČÍHO SLIZU

Šnečí sliz je jednou z nejvšestrannějších kosmetických přísad. Jeho prospěšné vlastnosti byly objeveny, když si pracovníci pracující na hlemýžďových farmách užívali velmi hladké a vyživené ruce. Bylo také zaznamenáno, že jakékoli rány se hojily mnohem rychleji. Jak již můžete usoudit, hlemýžďový hlen dokonale zvlhčuje a vyživuje. Má vlastnosti podporující regenerační a hojivé procesy. Používá se také jako zesvětlovací přísada a pro vyhlazení zralé pleti. Funguje skvěle na akné, protože urychluje hojení zánětů.

Jak funguje šnečí sliz?

 • zklidňuje popáleniny
 • vyrovnává tón pleti
 • má antioxidační vlastnosti
 • vyhlazuje povrch pokožky
 • zvlhčuje a vyživuje
 • urychluje hojení ran a zánětů

Prospěšné aktivní složky ve šnečím slizu

Z chemického hlediska je hlemýžďový sliz komplexní směsí mnoha chemikálií a prvků. Během četných studií o zázračných vlastnostech hlemýžďového hlenu byly v jeho složení nalezeny následující látky, které zlepšují stav pokožky:
 • alantoin - hydratuje a regeneruje pokožku. Podporuje rychlejší hojení ran a také zjemňuje a vyhlazuje pokožku.
 • kyselina hyaluronová - přirozeně se vyskytující v lidské kůži. Hluboce zvlhčuje vazbou vody z atmosféry. Má zklidňující a vyhlazující účinek.
 • kolagen a elastin - jsou to základní bílkoviny pojivové tkáně pokožky. Kolagen je zodpovědný za udržování správné hydratace pokožky, zatímco elastin ovlivňuje pružnost pokožky.
 • lipidy - přírodní tuky, které podporují regenerační procesy a doplňují nedostatky v hydrolipidové bariéře.
 • kyselina glykolová - patří do skupiny AHA kyselin, silné exfoliační vlastnosti pokožky. Zabraňuje růstu bakterií zodpovědných za běžné akné a stimuluje pokožku k produkci kolagenu a elastinu, díky čemuž redukuje vrásky.
 • bílkoviny a vitamíny - nezbytné k výživě pokožky a zdravého jasu. Sada vitamínů A, C a E je velmi univerzální, antioxidační a revitalizující.
 • mukopolysacharidy - snižují alergie a podráždění pokožky. Pomáhají udržovat v pokožce vodu, díky čemuž přispívají k odpovídající úrovni hydratace a v kombinaci s elastinem a kolagenem dodávají pokožce adekvátní pružnost.

KRÉM SE ŠNEČÍM SLIZEM - PRO KOHO?

Jak správně používat kosmetiku se šnečím slizem a jaký typ pokožky z toho bude mít prospěch? Suché a zralé pokožce prospějí velmi silné zvlhčující, vyživující, elastické a protivráskové vlastnosti. Díky výraznému urychlení regeneračních procesů stojí za to použít kosmetiku s hlenem v případě problému s jizvami a změnou barvy, ale to není vše. Přirozeně přítomná kyselina glykolová a další protizánětlivé složky výrazně zlepší stav pokožky s akné.

KOSMETIKA SE ŠNEČÍM SLIZEM

Není žádným tajemstvím, že zdrojem nejmodernějších a nejinovativnějších produktů je Jižní Korea, proto korejská kosmetika obsahuje největší počet sér a krémů se šnečím slizem.

COSRX

Nejprodávanější řada Advanced Snail obsahuje 4 produkty.Všestranný hydratační krém pro všechny typy pleti, lehkou esenci a oční krém. Všude najdeme v kompozici na prvním místě hlemýždí sliz, obohacený o uklidňující látky, jako je panthenol a alantoin, a také zvlhčující hyaluronát sodný. Krém a esence bych doporučila na aknózní pleť díky její lehkosti a velmi dobrému výběru uklidňujících látek. Díky obsahu peptidů bude oční krém perfektní pro zralou pleť.

COSRX - Advanced Snail Radiance Dual Essence - Regenerační esence se šnečím extraktemCOSRX - Advanced Snail Radiance Dual Essence - Regenerační esence se šnečím extraktem
800 Kč
COSRX - Advanced Snail Peptide Eye Cream - Lehký hydratační a vyživující oční krém se šnečím extraktemCOSRX - Advanced Snail Peptide Eye Cream - Lehký hydratační a vyživující oční krém se šnečím extraktem
740 Kč
COSRX - Advanced Snail 92 All in One Cream - Multifunkční krém se šnečím extraktemCOSRX - Advanced Snail 92 All in One Cream - Multifunkční krém se šnečím extraktem
570 Kč

SOME BY MI

Pokud bojujete s akné a zabarvením, stejně jako s dehydratací a citlivostí, byla pro vás vytvořena červená série od Some by Mi. Zde máme uklidňující tonikum obsahující až 90% filtrátu hlemýžďového slizu. Zbytek složek jsou zesvětlující a protizánětlivé látky. Sérum se zaměřuje na změnu barvy, niacinamid v kombinaci s hlenem zesvětluje pigmentové skvrny a patentovaný komplex Truecica ™ urychluje regenerační procesy. Krém však obsahuje ceramidy a madecassosid. Tyto přísady zajistí, že ošetření sérem a tonikem Vaší pokožku nevysuší.

Some By Mi - Snail Truecica Miracle Repair Cream - Revitalizační krém s extraktem z hlemýždího slizuSome By Mi - Snail Truecica Miracle Repair Cream - Revitalizační krém s extraktem z hlemýždího slizu
645 Kč
Some By Mi - Snail Truecica Miracle Repair Serum - Víceúčelové sérum proti zabarveníSome By Mi - Snail Truecica Miracle Repair Serum - Víceúčelové sérum proti zabarvení
585 Kč
Some By Mi - Snail Truecica Miracle Repair Toner - Tonikum pro problematickou pleť s mucínem hlemýžďůSome By Mi - Snail Truecica Miracle Repair Toner - Tonikum pro problematickou pleť s mucínem hlemýžďů
526 Kč


iUNIK

Nemůžeme říci, že řada šnečích slizů této společnosti je velmi rozsáhlá, protože obsahuje jeden produkt. Od ostatních však vyniká tím, že hlen hlemýžďů byl zde kombinován s extraktem z asijského pennywortu. To poskytuje silné zklidnění zánětlivých změn a minimalizuje zarudnutí. Díky přísadám, jako je extrakt z mořských řas, poskytuje produkt také silný antioxidační účinek. Je tedy perfektní jako sérum pod krém SPF!

iUNIK - Black Snail Restore Serum - Regenerační sérum se šnečím slizemiUNIK - Black Snail Restore Serum - Regenerační sérum se šnečím slizem
470 Kč


MIZON

Lákalo by mě říct, že šnečí krémy Mizon jsou jakousi śluzem ślimaka od Mizon są swego rodzaju klasikou. Speciálně All in One Snail Repair Cream v klasické verzi pro suchou, normální pleť a verze Black Snail pro mastnou, problematickou pleť. Nabídka byla rozšířena o ještě specializovanější kosmetiku, jako je Snail Repair Perfect Cream pro pokožku s jizvami, zabarvením a akné, a také sérum Snail Repair Intensive Ampoule s hydratačními a protivráskovými vlastnostmi. Samozřejmě, toto jsou další produkty se šnečím slizem na prvním místě.

Mizon - Black Snail All in One Cream - Multifunkční pleťový krém se šnečím slizemMizon - Black Snail All in One Cream - Multifunkční pleťový krém se šnečím slizem
389 Kč
Mizon - Snail Repair Perfect Cream - Opravný krém se šnečím slizemMizon - Snail Repair Perfect Cream - Opravný krém se šnečím slizem
560 Kč
Mizon - Snail Repair Intensive Ampoule - Regenerační sérum se šnečím slizemMizon - Snail Repair Intensive Ampoule - Regenerační sérum se šnečím slizem
575 Kč


V Evropě tato přísada není tak široce používána. Několik společností z našeho rodinného dvora se to však rozhodlo změnit.

LYNIA

Řada založená na hlemýžďovém hlenu obsahuje krém, booster, sérum a mlhu. Mlha se šnečím slizem je určena pro všechny typy pokožky. Zvlhčuje, tonizuje a lze ji použít mnoha způsoby. Booster a sérum se mohou ukázat jako záhadný problém. Co si vybrat, co funguje silněji? Booster je koncentrovanější. V tomto případě je určen pro zralé a ochablé kůže. Sérum bude fungovat na kůži bez problémů s vráskami, které vyžadují více hydratace než výživy. Krém se šnečím slizem je doporučován pro suchou a zralou pokožku, skvěle doplňuje další produkty z řady.

Lynia - Mineralizující pleťová mlha se šnečím slizemLynia - Mineralizující pleťová mlha se šnečím slizem
239 Kč
Lynia - Krém se šnečím slizemLynia - Krém se šnečím slizem
445 Kč
Lynia - Booster se šnečím slizemLynia - Booster se šnečím slizem
469 Kč


NATURAL SECRETS

Musela jsem zmínit tento produkt. Ano, produktu... protože společnost Natural Secrets používala šnečí sliz v jednom ze svých kosmetických přípravků - Aktivním Korekčním Sérum. Kombinace hlemýžďového hlenu s niacinamidem, azeloglycinem a kyselinou shikimovou poskytuje dokonalého spojence v boji proti jizvám, akné a změně barvy.

Natural Secrets - Glow Serum - Aktivní korekční sérumNatural Secrets - Glow Serum - Aktivní korekční sérum
889 Kč


Podívejte se na další produkt se šnečím slizem


Když to shrneme, kosmetika se šnečím slizem je perfektní pro péči o všechny typy pleti. Séra, mlhy nebo krémy se šnečím hlenem mohou používat lidé všech věkových kategorií, s různými očekáváními a potřebami. Dá se dokonce říci, že se vyplatí používat kvůli bohatství mikroživin a širokému spektru aktivity. Pokud si ale i nadále nevíte rady, můžete kontaktovat naší zákaznickou liku, kde Vám rádi pomůžeme.

Nikola Budna
Kosmetolog
Zobrazit další příspěvky z Srpen  2021
pixel