SPF - Ochrana proti slunci

( množství produktů: 15 )

ÚČINEK

Sluneční filtry chrání před UV zářením. Zabraňují tak zbarvení a zpomalují proces stárnutí pokožky.

TYP PLETI

Doporučuje se pro všechny typy pleti, zejména pro citlivou pleť, pokožku s rozšířenými a popraskanými žilkami a pokožku po kosmetických ošetřeních.

ZAJÍMAVOST

Aby filtr úplně chránil naší pokožku, měl by být aplikován ve správném množství. Adekvátní dávka je v průměru délka dvou prstů - ukazováčku a prostředníčku.

Opalovací krémy jsou důležitou součástí každodenní ranní péče o pleť, protože chrání pokožku před škodlivými účinky ultrafialového záření. Krémy s SPF doporučujeme používat po celý rok. O ochraně před sluncem by měly pamatovat zejména osoby s jemnou pokožkou, se sklonem k zarudnutí a podráždění nebo podstupující ošetření kyselinami, retinolem a jiné postupy, které můžou zvýšit citlivost pokožky. Kromě slunečního záření jsme díky práci před počítačem vystaveni záření HEV a IR, které má také negativní vliv na pokožku.

Ochranné filtry lze rozdělit na fyzikální, jako je oxid zinečnatý a oxid titaničitý a chemické. Fyzikální filtry odrážejí sluneční záření (jsou doporučovány zejména pro děti a těhotné ženy), zatímco chemické filtry absorbuji UV záření.

SPF (Sun Protection Factor) je sluneční ochranný faktor, který určuje úroveň ochrany před UVB zářením. Pokud chceme co nejúčinnější ochranu, měli bychom použít SPF 30 nebo vyšší.

Více informaci o opalovacích faktorech najdete na našem blogu - Ochrana pokožky před sluncemKorejská péče o pleť.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory Cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Close
pixel