Matující pudry

Množství produktů: 36
Počet produktů: 30/36

Matující pudry

Máte problém s nadměrnou tvorbou mazu? Váš obličej je po několika hodinách celý lesklý – vypadá to, že jste právě dokončili intenzivní kardio trénink? Přemýšlejte o nákupu matujícího pudru na obličej. Je to produkt, který se používá jako poslední fáze make-upu. Obsahuje matující složky, díky čemuž napomáhá k dosažení efektu hladké, jednotné pleti.

Přípravek tohoto typu se doporučuje používat osobám s mastnou, smíšenou pletí a sklonem k nadměrné tvorbě kožního mazu. Navíc se po něm vyplatí sáhnout např. před důležitým večírkem, konferencí či přednáškou nebo po posilovně. Složky v něm obsažené podpoří výdrž make-upu, zejména jeho matný finiš.

Zobrazit více

Matující pudr na obličej - co obsahuje?

Vzorec matovacích produktů zahrnuje složky jako např.:

  • mastek – pomáhá absorbovat příliš mnoho mazu;
  • oxid zinečnatý – podporuje procesy vysoušení pokožky a odstraňování zánětů. Navíc podporuje odraz a absorpci slunečního světla;
  • oxid křemičitý – pomáhá zmatňovat pleť a vázat přebytečný kožní maz;
  • skvalan – podporuje hydrataci epidermis;
  • slída – podporuje rozjasnění pleti;
  • rýžový prášek – pomáhá absorbovat kožní maz a dosáhnout efektu matné pleti.

Tyto složky podporují fixaci make-upu a zabraňují lesknutí pleti.

Jak správně nanášet pudr pro získání matného efektu?

Matující kosmetika je dostupná ve dvou verzích: sypké a lisované, t.j. v kameni. První typ pudru má velmi lehké složení. Proto by se měl nanášet štětcem s velkými kulatými štětinami. Toto příslušenství Vám umožní dokonale rozložit kosmetiku beze šmouh. Stačí ho jemně nanášet po tváři, od nosu k uším a čelisti. Na druhou stranu, pudr v kameni se nejjednodušeji aplikuje pomocí tzv. labutěnky. Stačí labutěnku přiložit na kosmetický přípravek a jemně jej nanést, abyste získali správné množství. Potom musíte pudr jemně vklepat do pokožky, přičemž postupujte od středu obličeje k jejím vnějším částem. Vaše tvář tak nebude působit uměle.

Vyberte si ten správný matující pudr a převezměte kontrolu nad leskem Vašeho obličeje!

pixel