Vitamin C v kosmetice

Množství produktů: 193

ÚČINEK

Vitamín C má silný anti-aging a protizánětlivý účinek, podporuje ochranu před UV zářením, utěsňuje krevní cévy, rozjasňuje zbarvení a dodává pleti zdrávy lesk.

TYP PLETI

Kosmetické přípravky s vitamínem C budou obzvlášť vhodné v péči o zralou, matnou pleť, pokožku s nerovnoměrným zbarvením nebo s rozšířenými a popraskanými žilkami.

ZAJÍMAVOST

Mnoho rostlin je bohatých na vitamín C, včetně šípků, rakytníku a malin. Kosmetika obsahující jejich oleje nebo extrakty bude mít také antioxidační účinek.

Jednou z nejběžnějších antioxidačních látek v kosmetologii a kosmetické chemii je vitamín C, často označovaný jako „vitamín mládí“. Ve výrobcích různych značek můžeme najít mnoho forem, které se vyznačují odlišnou trvanlivostí. Velmi účinnou, ale nejméně stabilní formou je čistá kyselina L-askorbová. To znamená, že výrobek má krátkou trvanlivost, ale efekt se objeví rychleji. Deriváty vitamínu C mj. ethylovaná kyselina askorbová, askorbyl glukosid nebo tetrahexyldecyl ascorbate vykazují vysokou stabilitu, lepší propustnost, ale na účinky jejich působení je potřeba čekat déle.

V závislosti na jeho formě se nedoporučuje kombinovat vitamín C s některými látkami v jedné procedůře, např. s kyselinami nebo retinolem. Výhodná kombinace je s kyselinou ferulovou. Tyto látky působí synergicky a poskytují efektivnější výsledky.

Těhotné ženy mohou užívat přípravky s vitamínem C, ale doporučujeme výběr derivátu kyseliny L-askorbové, který nedráždí pokožku. Během rozjasňující kúry je velmi důležité používat krémy s ochranným faktorem.

Chcete se dozvědět více o vitamínu C, který produkt vybrat pro Vaši pokožku a jak jej používat? Podívejte se na náš blog - Vitamín C v pleťové kosmetice.

Počet produktů: 21/193
Vitamín C je v kosmetickém průmyslu známý jako „vitamín mládí“. Jedná se o velmi silný antioxidant, který má anti-age a protizánětlivé vlastnosti. Je nenahraditelný při obnově jasu pokožky, ochraně před sluncem a zesvětlení skvrn způsobených věkem, pozánětlivých projevech akné či skvrn způsobených nadměrným opalováním bez dostatečné ochrany. Univerzální vitamín C je vhodný pro zralou i mladou pleť, která však vyžaduje rozjasnění, například kvůli znečištění měst nebo nesprávné péči. V kosmetických přípravcích najdete vitamín C v mnoha různých formách. Nejméně stabilní, ale zaručující nejrychlejší výsledky je čistá kyselina L-askorbová. Deriváty vitamínu C jako ethylovaná kyselina L-askorbová, askorbyl-glukosid nebo ascorbyl-tetraisopalmitate vykazují vysokou stabilitu a lépe pronikají do pokožky. Nezapomínejte však na to, že kyselina L-askorbová nevyčaruje za krátkou dobu velkolepé efekty.

Kde všude lze vitamín C najít?

Vitamín C se nachází v mnoha rostlinách: citrusech, šípcích a rakytníku. Pokud chcete tuto přísadu zavést do svých každodenních rituálů krásy, hledejte kosmetiku s extrakty z těchto rostlin. Vitamín C najdete v mnoha produktech dostupných v našem obchodě, zejména v antioxidačních a rozjasňujících sérech krémech zesvětlujích zabarvení pleti, koncentrátech proti vráskám, pleťových maskách a exfoliačních produktech.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory Cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zamítnout vše a opustit stránku.
Přijmout Cookies a přejít na stránku.
pixel