Kyselina hyaluronová

( množství produktů: 63 )

ÚČINEK

Kyselina hyaluronová má silné hydratační a regenerační účinky.

TYP PLETI

Doporučuje se zejména pro suchou, drsnou, citlivou, podrážděnou a zralou pokožku. Nevykazuje komedogenní účinky, proto je také vhodná pro smíšenou a mastnou pleť.

ZAJÍMAVOST

Kyselina hyaluronová paradoxně nemá exfoliační účinek, proto ji lze aplikovat po produktech s obsahem kyselin AHA, BHA, PHA.

Kyselina hyaluronová je kyselina, která nemá exfoliační účinek. Existují tři typy kyseliny hyaluronové: ultra-nízkomolekulární (ULMW), nízkomolekulární (LMW) a vysokomolekulární (HMW). Čím nižší molekulární hmotnost, tím lépe kyselina pronikne skrze rohovou vrstvou pokožky. V kosmetických přípravcích se často vyskytuje hyaluronát sodný, což je sodná sůl kyseliny hyaluronové. Díky menší molekulové návaznosti lépe proniká skrze rohovou vrstvu a váže vodu v pokožce, díky čemu ji účinně hydratuje. Kyselina hyaluronová má větší molekulu, což znamená, že zůstává na povrchu pokožky a zabraňuje ztrátě vody.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory Cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Close
pixel