Propolis v kosmetice

Množství produktů: 59

ÚČINEK

Propolis má baktericidní, protizánětlivé a ochranné účinky. Med účinně zvyšuje úroveň hydratace pokožky a vyživuje ji.

TYP PLETI

Kosmetika s propolisem je vhodná pro všechny typy pleti. Díky svým vlastnostem se doporučují zejména v péči o problematickou, mastnou a smíšenou pleť.

ZAJÍMAVOST

Med je přírodní antibiotikum a velmi cenná složka, proto stojí za to dodat jej do organismu jak v potravinářských výrobcích, tak i použitím kosmetiky s jeho obsahem.

Med je cenná léčivá surovina, proto se často používá v kosmetických přípravcích. Hlavní skupinou chemických látek v medu jsou hydratační cukry. Kromě toho je bohatý na vitamíny A, C a vitamíny skupiny B, kyselinu listovou, kyselinu pantothenovou, biotin a další mikroelementy, které mají pozitivní vliv na stav pokožky.

Sloučeninou související s medem, která se také používá v kosmetice, je propolis, tj. včelí tmel. Má zklidňující účinek, urychluje hojení ran a reguluje práci mazových žláz. Přípravky s propolisem se doporučují hlavně lidem s akné, mastnou a smíšenou pokožkou, která vyžaduje výživu a regeneraci. Bude ale také vhodný i pro suchou, ochablou a zralou pleť.

Třídění
  • 1
  • 2
Počet produktů: 30/59

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory Cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím
pixel