Retinol / retinal / retinoidy

( množství produktů: 11 )

ÚČINEK

Deriváty vitamínu A jsou vysoce účinné v boji proti volným radikálům. Regulují tvorbu kožního mazu, zesvětlují zbarvení pokožky a jsou základním prvkem v léčbě proti vráskám.

TYP PLETI

Retinol se často vyskytuje v produktech pro zralou pleť s nerovnoměrným zbarvením. Je také ideální v péči o mastnou a aknózní pleť.

ZAJÍMAVOST

Skvělou alternativou retinolu je bakuchiol, přísada považovaná za rostlinný retinoid. Má podobnou účinnost jako retinol, ale nevykazuje dráždivý a teratogenní účinek. Je proto ideální alternativou pro citlivou pleť, těhotné a kojící ženy.

Vitamín A patřící do skupiny retinoidů je stále více a více používanou a oceňovanou látkou. Retinol - aktivní forma této organické sloučeniny, je velmi populární a často se vyskytuje v kosmetice dostupné na trhu. Retinaldehyd se transformuje na kyselinu retinovou rychleji než retinol, díky čemu rychleji působí na kožní buňky. Tyto látky májí úžasné účinky, ale příliš vysoká koncentrace nebo nadměrná frekvence aplikace produktu, mohou způsobit podráždění jemné, citlivé pokožky.

Vzhledem k fotosenzitivnímu potenciálu těchto složek, doporučujeme aplikovat kosmetiku s retinoidy na podzim a v zimě. Během dne nezapomeňte také na vysokou sluneční ochranu. Doporučujeme postupně budovat toleranci pokožky k těmto přísadám a zahájit kúru s nižší koncentrací (méně dráždivým derivátem vitamínu A). Nejlepších výsledků dosáhnete od 3 do 6 měsíců od zahájení kúry.

Vzhledem k teratogenním účinkům se tyto látky nedoporučuji používat během těhotenství - můžete za to sáhnout po produktu s bakuchiolem. Je to rostlinný retinoid, který má podobný účinek jako retinol, ale nemá dráždivý ani teratogenní účinek.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory Cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
pixel