Kyseliny AHA/BHA/PHA

( množství produktů: 34 )

ÚČINEK

V závislosti na koncentraci a typ, mají kyseliny různé spektrum aktivit. Mají exfoliační, protizánětlivé nebo hydratační účinky a také rozjasňuje nerovnoměrné zbarvení pleti.

TYP PLETI

Doporučují se hlavně lidem s mastnou, smíšenou a problematickou pokožkou. Správně vybrané produkty budou také vhodné pro suchou, zralou, citlivou pleť a pokožku s rozšířenými a popraskanými žilkami.

ZAJÍMAVOST

Kyselina hyaluronová paradoxně nemá exfoliační účinek, proto ji lze aplikovat po produktech s obsahem kyselin AHA, BHA, PHA.

Kyseliny rozdělujeme do tří skupin:

Kyseliny AHA jsou alfa-hydroxykyseliny. Existuje 7 typů těchto kyselin: kyselina mléčná, kyselina glykolová, kyselina jablečná, kyselina maleinová, kyselina citrónová, kyselina vinná a kyselina mandlová. Jak již bylo řečeno, kyseliny v závislosti na jejích typu a koncentraci mohou mít mimo jiné hydratační, exfoliační, protizánětlivé, antibakteriální, normalizační a protivráskové účinky.

Kyseliny BHA jsou beta-hydroxykyseliny. V této skupině se objevuje pouze jedna kyselina - kyselina salicylová. Má keratolytické a antibakteriální účinky, proto se často doporučuje pro mastnou a problematickou pokožku.

Posledním typem kyselin jsou kyseliny PHA, kde rozlišujeme glukonolakton, glukoheptanolakton a kyselinu laktobionovou. Jedná se o skupinu nejmírnějších kyselin, které jsou vhodné pro citlivou pleť.

Během těhotenství se používání kyselin nedoporučuje. Většinu kyselin také nepoužíváme v létě. V tomto období můžete zvolit jemnější kyseliny ze skupiny PHA, kyselinu azelaovou nebo kyselinu mandlovou. Nezpůsobují podráždění pokožky a budou vhodné dokonce i pro citlivou pleť a pokožku s rozšířenými nebo popraskanými žilkami. Během kúry kyselinami je vysoká ochrana před sluncem nesmírně důležitá a nezbytná.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory Cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Close
pixel